Aasta vanglateenistuja on Rünno Maalinn

30.01.2024 | 08:29

Vanglateenistuse 105. aastapäeval tunnustasid justiitsminister Kalle Laanet ja vanglateenistuse juht Rait Kuuse parimaid vanglateenistujaid ning andsid üle kõrgeimad autasud - teeneteristid ja teenistusmedalid.
    • Jaga

Justiitsminister Kalle Laanet rõhutas aastapäeval peetud tervituskõnes vanglateenistujate jätkuvat olulist rolli ühiskonnas: „Vanglaametnike töö läheb üha nõudlikumaks, õpimahukamaks ja küllap seeläbi ka senisest huvitavamaks ja suuremaks väljakutseks. Just niisuguseks tulevikuks ja sellega kaasnevate muutustega toimetulemiseks soovin teile Vabariigi valitsuse ning justiitsministeeriumi poolt jõudu ja meelekindlust. Sügav kummardus teile tubli töö eest!“

Vanglateenistuse juht Rait Kuuse tänas oma kõnes kõiki vanglateenistujaid silmapaistva ja pühendunud panuse eest vanglateenistusse „Vaatamata kinnipeetavate ja kriminaalhooldusaluste arvu vähenemisele on töö endiselt väljakutsete rohke ja pingeline, kuid vanglateenistuse meeskond on pühendunuim kui eales varem ning vaatame rahulikult ja avatult muutustele vastu. Teie pühendumus paistab silma ka avalikkusele – usaldusväärsuse uuringud näitavad järjepidevat usalduse tõusu“.

Lisaks parima vanglateenistuja tiitlile tunnustas vanglateenistus tublisid ja silmapaistvaid teenistujaid ka teistes kategooriates:

Parim valvur – Robin Trigub
Parim inspektor-kontaktisik –  Riin Paabo
Parim kriminaalhooldaja – Jelena Dobrotina
Parim uus tulija – Ülle-Nancy Liiv
Kõige innovaatilisem vanglateenistuja – Liis Saarestik
Kõige abivalmim vanglateenistuja – Elina Sarapuu
Kõige julgem vanglateenistuja – Kätlin Johannes
Aasta projekt – Vangide e-teenused ja nende juurutamine

Tulemusliku töö ja silmapaistva panuse eest pälvisid teeneteristid Argo Lauk, Kadri Tiitson ja Triin Salomets.

Vanglaametniku teenistusmedalid said Viru vangla direktor Ain Anslan 15 aasta, Viru vangla relvastatud üksuse ülem Argo Tomingas 20 aasta, Viru vangla direktori asetäitja Kermo Päll 25 aasta ja Tallinna vangla direktor Hannes Liivak 30 aasta laitmatu teenistuse eest.

Kõigi tunnustuse saajate kokkuvõtted leiab SIIT

Pildil(vasakult): vanglateenistuse juht Rait Kuuse, justiitsminister Kalle Laanet, parim vanglateenistuja Rünno Maalinn, kategooria nominent Keity Vaistla, kategooria nominent Ranno Rentik. 

Liis Lumiste

avalike suhete nõunik

Alina Poduškina

kommunikatsioonispetsialist