- 26.- 30. augustil võõrustasime kõigis vanglates Ukraina vanglateenistuse delegatsiooni eesotsas vanglateenistuse juhi Serhii Hrechaniukiga. Nädala esimeses pooles liitusid visiidiga Viru ja Tartu vanglatesse ka Hollandi kolleegid justiitsministeeriumist ja vanglatest.
- 4. septembril saabuvad Eestisse Ukrainast riikidevahelise koostööleppe arendusprojekti raames. Õpiprogrammiga liituvad kümme Ukraina vanglaametnikku, kes siin praktilisi teadmisi ja kogemusi omandavad, et neid peale 2. oktoobrit kodumaale naastes edasi jagada.
- Sel õppeaastal õpib Sisekaitseakadeemia vanglateenistuse kolledži korrektsiooni ja vanglaametniku erialadel ligi 100 kadetti, kes annavad panuse vanglateenistuse arengusse ja ühiskonna turvalisusesse. Iga aastaga kasvab nende inimeste osakaal, kes vanglateenistuse kolledžisse tulevad ja sellise tähendusliku ja ühiskonda paremaks muutva karjääritee valivad. Seda toetavad ka uued õppevormid – näiteks toimub valvurikutse omandamine töökohapõhiselt ning teenistusega liitunud ametnikule säilitatakse töötasu ka õppeperioodil.
Kriminaalhooldusalustega seotud nädala olulisemad sündmused:
Seitsmel juhul pandi toime kuriteo tunnustega tegu.
Ühel juhul kalduti elektroonilise valve ajakavast kõrvale rohkem kui 2 tundi.
Nädala sündmused vanglates:
28. augustil leiti Viru vangla kinnipeetava kambri läbiotsimisel keelatud esemeid ja aineid. Positiivse tulemuse andis ka läbiotsimise järel tehtud narko kiirtest.
29. augustil hoidsid Tallinna vanglas ametnikud ära enesetapukatse.
29. augustil leiti Tartu vanglas kinnipeetava kambrist etanooli sisaldusega desoaine, mis on kinnipeetavatele keelatud.
30. augustil viskas kinnipeetav Tallinna vanglas ametnikku telefoniga. Ametnikul tõsiseid vigastusi ei esine.
30. augustil tehti Viru vangla ühes eluosakonnas täielik läbiotsimine, mille käigus leiti keelatud esemeid ja aineid.
31. augustil viskas Tartu vanglas kinnipeetav ametnikku uriiniga.
Arvulised näitajad 01.09.2024 seisuga:
Vanglates on kokku 1729 inimest, kellest süüdimõistetuid 1436 ja vahistatuid 293. Mehi 1646, naisi 83, eluaegseid 31, alaealisi 3. Avavanglates kannab karistust 216 inimest.
Kriminaalhooldusel on 2788 inimest, kellest 58 alaealised ja 412 vanuses 18-21(k.a), üldkasulikule tööle määratuid on neist 727 inimest, elektroonilisele järelevalvele allutatuid 76.