Täna teeb Eestis üle 700 inimese üldkasulikku tööd. Vanglateenistus ootab koostööpartnereid. Mida rohkem on eriilmelisi üldkasuliku töö pakkujaid ja võimalusi teha seda oma erialaste oskustega, seda kasulikum on see inimesele, tööandjale ja ka ühiskonnale.
- Üldkasulik töö aitab heastada õigusrikkumise ühiskonna ees positiivsel ja kõiki osapooli toetaval viisil. See annab võimaluse panustada laiemalt kogukonna heaollu, olgu selleks avalikult kasutatavate hoonete või välialade heakorratööd, vabatahtlike ühenduste toetamine või muu kogukondi toetav tegevus.
- Selle tulemuslikkust toetavad ka uuringud, mille järgi 90% üldkasulikule tööle suunatutest ei pane 12 kuu jooksul peale karistuse määramist toime uut kuritegu. Üldkasuliku töö tegemine ei oleks võimalik ilma koostööpartneriteta, kes näevad võimalusi seal, kus teised seda ei näe ning annavad oma panuse, pakkudes erinevaid üldkasuliku töö vorme.
- Tänaste teenusepakkujate seas on kohaliku omavalitsuse asutused, vabaühendused, haridusasutused, kirikud, haiglad ja muud tulu mitte teenivad organisatsioonid. Vaatamata eriilmelistele tegevusvaldkondadele ühendab neid soov anda oma panus mõtestatud karistuse kandmisse ja õiglustunde taastamisse.
- Üldkasuliku töö võimaluste pakkumise korral saab võtta ühendust kriminaalhoolduse ekspert Jana Elkeniga [email protected].
Kriminaalhooldusalustega seotud nädala olulisemad sündmused:
Seitsmel juhul pandi toime kuriteo tunnustega tegu.
Ühel juhul kalduti elektroonilise valve ajakavast kõrvale rohkem kui 2 tundi.
Nädala sündmused vanglates:
3. septembril kaebas üks Viru vanglas kinnipeetav, et teine teda lõi. Kummalgi vigastusi ei esine. Vangla selgitab välja sündmuse täpsed asjaolud.
3. septembril toimus Tallinna vanglas kinnipeetavate vahel kaklus. Keegi vigastada ei saanud.
4. septembril ähvardas Tartu vangla kinnipeetav ohuga elule ühte ametnikku.
5. septembril lõhkusid kaks kinnipeetavat kambri inventari (wc ukse,- poti, kraanikausi, tooli) ja tekitaksid ujutuse.
Arvulised näitajad 11.09.2024 seisuga:
Vanglates on kokku 1720 inimest, kellest süüdimõistetuid 14326 ja vahistatuid 294. Mehi 1638, naisi 82, eluaegseid 31, alaealisi 4. Avavanglates kannab karistust 215 inimest.
Kriminaalhooldusel on 2784 inimest, kellest 64 alaealised ja 402 vanuses 18-21(k.a), üldkasulikule tööle määratuid on neist 706 inimest, elektroonilisele järelevalvele allutatuid 77.