Vanglateenistuse 37. nädala ülevaade

16.09.2024 | 13:48

Vanglates toimus neli eriilmelist intsidenti kinnipeetavatega. Ametnikud täiendavalt järjepidevalt teadmisi ja oskusi igapäeva töö tõhustamiseks ja valmisolekuks panustada laiapindsesse riigikaitsesse.
    • Jaga

Selleks, et panustada laiapindsesse riigikaitsesse, olla abiks partnerasutustele ning reageerida vanglas tekkivatele sündmustele, treenivad relvastatud üksuse ametnikud igapäevaselt. Möödunud nädalal osalesid 12 vanglateenistuse relvastatud üksuse ametnikku rahvusvahelistel praktikatel põhineval ITCQB ehk lähirünnaku jätkukoolitusel, et olla valmis relvastatud vastupanuga sündmuste lahendamiseks.  ITCQB (Immediate Threat Close Quarters Battle) koolitusel näol on tegemist Iisraeli/Ameerika lähivõitluse hübriidsüsteemiga, mis on orienteeritud sõjaväe ja julgeolekuorganisatsioonidele, kes peavad olema suutelised lahendama relvastatud vastupanuga kriitilisi sündmuseid. Alates 2017. aastast on paljud õiguskaitseorganisatsioonid üle maailma, sealhulgas Eesti organisatsioonid, võtnud kasutusele just ITCQB metoodika.

Kriminaalhooldusalustega seotud nädala olulisemad sündmused:
Viiel juhul pandi toime kuriteo tunnustega tegu.

Nädala sündmused vanglates:
10. septembril toimus Viru vanglas kahe kinnipeetava vahel kaklus. Vangla selgitab välja sündmuse täpsed asjaolud.
11. septembril suri raske haiguse tagajärjel Viru vangla kinnipeetav.
11. septembril  viskas Tallinna vangla kinnipeetav toidunõudega toidujagajat.
15. septembril toimus Viru vanglas kahe kinnipeetava vahel kaklus. Vangla selgitab välja sündmuse täpsed asjaolud.

Arvulised näitajad 16.09.2024 seisuga:
Vanglates on kokku 1715 inimest, kellest süüdimõistetuid 1412 ja vahistatuid 303. Mehi 1634, naisi 81, eluaegseid 31, alaealisi 4. Avavanglates kannab karistust 212 inimest.
Kriminaalhooldusel on 2799 inimest, kellest 64 alaealised ja 403 vanuses 18-21(k.a), üldkasulikule tööle määratuid on neist 714 inimest. Elektroonilise järelevalve alla allutatuid 85.