Vanglateenistuse heategevuslik jooks toimub 9. juunil Jõhvis

05.06.2024 | 12:10

Viru vangla korraldab sellel aastal koostöös Ida-Virumaa Spordiliiduga traditsiooniks saanud vanglateenistuse jooksu, et tuua rohkem inimesi piirkonnaga tutvuma, toetada tervislikke eluviise, tutvustada vanglate tööd ja panustada heategevusse.
    • Jaga

Tänavu kuulub vanglateenistuse jooks esmakordselt Ida-Viru jooksusarja. Kokku on võimalik jooksusarjas osa võtta üheksal etapil.

„Vanglateenistuse jooks sai neli aastat tagasi kutsutud ellu, et tuua kokku kohalikku kogukonda ja kaugema kandi rahvast Ida-Virumaad külastama,“ räägib Viru vangla direktor Ain Anslan. „Vanglateenistuses peame oluliseks ka sporti ja tervislikke eluviise ning selle laiemat propageerimist. Oleme piirkonna suur tööandja ja meie tegemiste tutvustamine ja ka müütide murdmine vanglatööst aitab suurendada kogukonna usaldust ja teisalt tuua meile ka vajalikku tööjõudu,“ lisab Anslan.

Piletimüügi tulu annetatakse sellel korral Kiikla Lastekodule.

Üritusele on oodatud kõik - pere pisematest kuni vanavanemateni ja lemmikuteni välja. Algusega kell 12.30 on põhistardi pikkusteks on 4.5 ja 8.5 km. Tillujooksu distantsiks 300 meetrit ja noortejooksu pikkuseks 1.4 km. Jooksule saab registreerida ennast seitsmes erinevas vanuseklassis. Kõigil distantsidel on oodatud nii jooksjad kui kiirkõnni harrastajad.

Jooksu eel aitab keha ja meele eelseisvaks pingutuseks ette valmistada lõbus ühissoojendus, mille viib läbi päevajuht Andrus Lehismets. Meeleolu hoiavad üleval andekad DANCE BOX Studio noored. Rajalt leiab hulgaliselt ergutuspunkte. Stardipaigas kohtab tublisid teenistuskoeri Säru ja Edu, kellel on varuks nii mõnigi lõbus trikk.

Sellel päeval toimuvad ka mitmed muud põnevad tegevused Jõhvi valla päevade raames. Osa saab võtta põnevatest töötubadest, nautida Vaba Lava, kus astuvad üles erinevad loomeinimesed ja kuulata ning kaasa mõelda paneeldiskussioonis #elanikonna #kaitse #tahe. Kogukonnapäev lõpeb kell 16.00 Ott Lepland Band kontserdiga.

„Oleme uhked, et vanglateenistuse jooks toimub juba neljandat aastat Jõhvis ning loodan, et kõik osalejad saavad siit positiivseid elamusi. Liikumise ja tervislike eluviiside populariseerimine on Jõhvi vallas väga olulisel kohal ning sellised sündmused aitavad seda eesmärki saavutada. Vanglateenistuse jooks on rohkem kui spordiüritus – see on oluline ja järjepidev tegevus kogukonna ühtekuuluvuse ning tervislike eluviiside edendamise suunas,“ kommenteeris Jõhvi vallavanem Maris Toomel.

Registreerimine kohapeal algab kell 10.30. Jooksu kohta rohkem infot leiab Facebookist, registreerida saab SIIT. Jõhvi päeva programmiga saab lähemalt tutvuda SIIN.