Tartu vangla pakub koostöös Pesaleidja MTÜ-ga hoiukodu kassidele

18.04.2024 | 11:36

Pilootprojekti käigus on valminud kassituba, kus pakutakse turvalist ajutist hoiukodu koduootavatele kassidele. Kasside eest hoolitsevad vabatahtlikest kinnipeetavad, mis pakub mõtestatud tegevust, arendab vastutustunnet ja koostööoskusi, mis aitavad kujundada positiivseid käitumismustreid.
    • Jaga

Tartu vanglas on valminud kassituba, kus elavad kuus Pesaleidja MTÜ kassi. Kõik on oma päris kodu oodanud mitmeid aastaid ning kuni selle leidmiseni pakub Tartu vangla läbi kassitoa pilootprojekti kassidele turvalist ajutist hoiukodu.

Igapäevaselt kannavad kasside eest hoolt vabatahtlikest kinnipeetavad. Lisaks mõtestatud tegevuse pakkumisele on kassitoa eesmärk vanglas aidata kinnipeetavatel arendada vastutustunnet, empaatiat ja tööharjumust läbi kodutute kasside eest hoolitsemise. 

Kassitoa eestvedaja, Tartu vangla sotsiaaltöötaja Airike Jõesaar leiab, et positiivne mõju mõlemale osapoolele:  “Mõtestatud tegevus karistuse kandmise ajal ja tavapärasest õdusam keskkond soodustab kinnipeetavate mõttemustrite muutumist, toetab vaimset tervist ja aitab omandada vajalikke oskusi tulevikus paremaks toimetulekuks. Teisalt saavad arglikud kassid turvalise hoiukodu, kus tegeletakse kannatlikult nende sotsialiseerimisega.”

Kasside heaolu ja tervise tagamiseks saavad vabatahtlikest kinnipeetavad lisaks koordinaatori poolsele toele juhendamist ka veterinaari poolt.

Varjupaiga kassidele püsiva kodu pakkumiseks tuleb esitada selleks sooviavaldus MTÜ Pesaleidja kodulehel.